Під неусипним наглядом: В Україні за переміщенням диких зубрів спостерігатимуть за допомогою інноваційних чіпів

Цей проект пілотний і вперше буде впроваджений на території України саме на Львівщині.

В Україні почнуть застосовувати нові інноваційні ошийники (чіпи) для відслідковування переміщення диких тварин. У першу чергу вони будуть використовуватися для слідкування за зубрами у Бродівському районі в державному підприємстві «Мисливське господарство «Стир», що на Львівщині. Про це повідомляє прес-служба Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, повідомляють

Об этом сообщает FIB

З наступного року новітні ошийники будуть доставлені до мисливського господарства і почнеться копітка робота щодо надягання ошийників на зубрів. Після того, як зубри будуть з чіпами, через спеціальну Інтернет-програму спеціалісти зможуть відстежувати переміщення зубрів. Такі інновації дадуть можливість спеціалістам господарства своєчасно реагувати на те, щоби не допустити виходу зубрів за межі господарства, щоби вчасно застерегти і не допустити їх на сільгоспкультури щоб не завдали значної шкоди сільському господарству, особливо приватному сектору тощо.

Цей проект пілотний і вперше буде впроваджений на території України саме на Львівщині. Кошти на реалізацію проекту виділені з міжнародних фондів охорони природи. На Львівщині існують найчисельніші популяції зубрів двох ліній: біловезька та біловезька – кавказька. Обидві субпопуляції репродуктивні і нормально розвиваються. Загальна чисельність 114 особин – найбільше в Україні.Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/society/pid-neusypnym-nahliadom-v-ukraini-za-peremishchenniam-dykykh-zubriv-sposterihatymut-za-dopomohoiu-innovatsiinykh-chipiv-354562.html”