Марш жінок з нагоди 8 березня в Києві - фото

У Києві на Михайлівській площі розпочався Марш жінок з нагоди 8 березня — Міжнародного жіночого дня. Тисячі учасниць акції закликають жінок України до боротьби за дотримання своїх прав, а також вимагають від держави ратифікації Стамбульської конвенції, що покликана посилити законодавчий захист жінок і дітей від домашнього насильства.

Об этом сообщает МЕТЛОР

Про це повідомляє кореспондент «Бабеля» з місця події.

Сергій Моргунов / «Бабель»

На Марші також є чоловіки. За підрахунком кореспондента «Бабеля», всього на заході близько 5 тисяч людей. Вік присутніх різноманітний — є як школярки, так і жінки середнього віку.

Сергій Моргунов / «Бабель»

«Зараз я споглядаю колону, голова якої вже наближається до Поштової площі, а хвіст досі за Філармонією. На Марші може бути тисяч пʼять людей, або навіть більше», — повідомив Сергій Моргунов.

Сергій Моргунов / «Бабель»

За словами кореспондента, провокацій наразі не відбувається — видно лише поодиноких людей, які вигукують гасла проти Маршу. Також на заході присутня колона з білоруських жінок, що крокувала з портретами політвʼязнів режиму Олександра Лукашенка.

Сергій Моргунов / «Бабель»

Серед учасниць маршу — група жінок в костюмах різних історичних періодів України. Вони також тримають в руках плакати з зображенням видатних українських жінок, серед яких зокрема виділяють письменницю Лесю Українку, яка приділяла багато уваги жіночому рівноправ’ї.

Сергій Моргунов / «Бабель»

«Її визнавали найпершою захисницею і поборницею прав жінок і взагалі української культури. Вона також внесла дуже багато нових слів, які насьогодні ми використовуємо з вами. Дуже переймалася саме жіночою долею і можливістю жінок взагалі писати, друкуватися, мати однакові права і можливості поряд з чоловіками», — розповіла одна з учасниць заходу в інтервʼю «Громадському».

Сергій Моргунов / «Бабель»

Основні гасла Маршу — «Жіночі права — це людські права». Учасниці вимагають боротьби з домашнім насильством, дотримання рівності жінок і чоловіків у рівні зарплат, а також суттєвого підняття зарплат медичних працівників і працівниць. Разом з тим лунає гасло «Ні патріархату — ні олігархату».

Сергій Моргунов / «Бабель»

Наразі Марш завершився — учасниці й учасниці танцюють під музику на Поштовій площі.

«А в шахти вона полізе?» — запитав один з військовослужбовців Нацгвардії, який охороняє громадський порядок під час заходу.

Сергій Моргунов / «Бабель»

Наразі Поліція діалогу намагається вмовити учасників і учасниць акції розходитися, щоб відновити рух транспорту.Джерело статті: “https://babel.ua/news/60465-u-kiyevi-vidbuvayetsya-marsh-zhinok-hoda-z-nagodi-8-bereznya-sotni-uchasnic-zaklikayut-ukrajinok-do-borotbi-za-svoji-prava”