Охоронці супермаркету силоміць "полізли" у ваші кишені? Сміливо викликайте поліцію!

Українці! Ваші кишені — ваша приватна територія!

Чи має право охорона супермаркету перевіряти вміст кишень покупця?
Усі ми, майже кожного дня, робимо покупки у супермаркеті або магазині. Та щоразу біля каси стикаємося з прискіпливим поглядом охорони, який наче «сканує» покупця, а іноді навіть вимагає показати вміст сумки або пройти до спеціальної кімнати. Та чи законні такі його дії.
Перш за все, слід зазначити, що охорона супермаркету не має права проводити обшук, особистий огляд, огляд речей, поверхневий огляд покупця. Такими повноваженнями наділена лише поліція згідно норм законодавства (в інших випадках – також інші правоохоронні органи). Тож, у випадку, якщо на вас запрацювала рамка проти крадіжок, (так звана, «піщалка» біля виходу), або за допомогою камер відеоспостереження чи повідомлень інших покупців, у охорони супермаркету є достатні підстави вважати, що відбулась крадіжка – він має право викликати поліцію, і ні в якому разі не має права самостійно затримувати особу та проводити особистий обшук на виявлення викрадених речей.
Тому охорона супермаркету може лише попросити покупця добровільно показати вміст кишень або сумки, і в жодному випадку не вимагати це робити. Якщо покупець добровільно надасть речі для огляду – це не буде вважатись обшуком або оглядом.
Якщо ж охорона супермаркету, навіть на ваші зауваження все ж таки вимагає «вивернути» кишені – сміливо викликайте поліцію та пишіть скаргу на такі дії охорони.

Об этом сообщает THE Лядов

Нагадаємо, локдаун в Україні фінішував, а ось карантин і далі триває!


Джерело статті: “https://ua-reporter.com/uk/news/ohoronci-supermarketu-sylomic-polizly-u-vashi-kysheni-smilyvo-vyklykayte-policiyu”