Хіти тижня. Зеленського очікує великий провал: Екс-голова МЗС Грищенко прокоментував призначення Маркарової послом України до Вашингтону

Президент України Володимир Зеленський призначив Надзвичайним і Повноважним Послом України в Сполучених Штатах Америки екс-міністра фінансів України Оксану Маркарову, але експерти не вірять в її сили вирішити проблему з МВФ, зазначають .

Україна має проблеми, які вже озвучували: гальмуюча судова реформа, держрегулювання цін на газ і загроза втрати незалежності у антикорупційних органів. Однак Маркарова не зможе вирішити жодну з них, вважають експерти.

Об этом сообщает ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРАВДА

"Я думаю, що це серйозна і велика помилка — пропонувати президенту таку кандидатуру... Найлояльніше пояснення — вони просто не розуміють роль посла в стосунках з МВФ. Вони не розуміють її набагато більш важливі функції. Тому їм здається, що зараз вони призначать того, хто колись спілкувався з МВФ, і він вирішить проблему отримання чергового траншу і взагалі буде допомагати нормалізації відносин з фондом. Цього не буде тому, що проблема не у Вашингтоні", — сказав екс-міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Такої ж думки дотримується директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов.

"Призначення послом виглядає дещо нетрадиційно. Дама з певним політичним і бізнес-досвідом — це у неї є, але з точки зору впливу і встановлення контакту з політичною тусовкою — в цьому плані вона однозначно слабка", - сказав він.

За словами Толстова, швидше за все її функцією будуть переговори з МВФ. Інших кандидатів для цього в уряді немає.

"Я думаю, що її за цей час підтягнули з англійською. Прочитали індивідуальний курс протоколу, декілька книжок по дипломатичній етиці. Але знову ж таки, не знаю наскільки у неї збереглися когнітивні здібності", — зазначив експерт.


Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/khity-tyzhnia-zelenskoho-ochikuie-velykyi-proval-eks-holova-mzs-hryshchenko-prokomentuvav-pryznachennia-markarovoi-poslom-ukrainy-do-vashynhtonu-366230.html”