В яких країнах Європи та як святкують 8 березня (ОПИТУВАННЯ)


  • Ольга БОБРУСЬ
  • 2
В яких країнах Європи та як святкують 8 березня (ОПИТУВАННЯ)
  • День, 8 березня, довгий час був звичайним робочим днем.
  • У 1965 році, напередодні 20-річчя перемоги у Великій вітчизняній війні, Міжнародний жіночий день 8 березня був оголошений в СРСР святковим днем.

У 2017 році тодішній глава Інституту національної пам’яті, а сьогодні народний депутат Володимир В’ятрович заявив, що на державному рівні варто відзначати лише ті свята, які знаменують переломні або надзвичайно важливі для України події.

Об этом сообщает Прокурорська правда

Державний вихідний на 8 березня пропонували скасувати або перенести на 9 березня (Шевченківські дні).

Однак масової підтримки серед українців ця ідея навряд чи отримає. Згідно з опитуваннями від соціологічної групи «Рейтинг»:

  • 77% опитаних мали намір святкувати Міжнародний жіночий день 8 березня у 2020 році.
  • 19% респондентів заявили, що відзначати свято не будуть.

Для більшості опитаних (68%) свято 8 березня є хорошим приводом зробити приємне близьким жінкам. Ще 11% вважають 8 березня звичайним днем ​​(з 2013 року кількість таких респондентів зросла вдвічі).

Цікаво, що жінки (13%) поділяють твердження про звичайний день частіше, ніж чоловіки (8%). Лише 9% вважають це свято символом боротьби жінок за свої права, а 8% говорять про нього як про свято з радянського минулого.

Опитування

Чи святкуєте Ви 8 березня?

Історія свята

У 1977 році Генеральна Асамблея ООН закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку.

Державним святом 8 березня залишається в країнах колишнього соціалістичного табору:

Азербайджані, Анголі, Білорусі, Буркіна-Фасо, В’єтнамі, Гвінеї-Бісау, Грузії, Ізраїлі, Казахстані, Камбоджі, Киргизстані, Китаї, Республіці Конго, КНДР, Лаосі, Молдові, Монголії, Непалі, Таджикистані, Туркменістані, Росії, Уганді, Україні.

В яких країнах Європи та як святкують 8 березня

В Польщі цей день не є вихідним. Але чоловіки, зазвичай, не забувають вітати жінок. На квіткових базарах з’являються весняні квіти, які надзвичайно швидко розкуповують. Деякі люди вважають, що це комуністичне свято і його не потрібно святкувати, але вони швидше в меншості.

У Німеччині свято 8 березня не має великої популярності, і цього дня вихідний також не роблять. Раніше, коли Німеччина була розділена на дві частини, Східна вітала жінок, а Західна – навіть не чула про таке свято. Сьогодні у деяких засобах масової інформації 8 березня згадують про «Міжнародний жіночий день», але тут прийнято вітати жінок у травні на День матері.

Не є популярним «Міжнародний жіночий день» і в Франції. Його святкують тут тільки комуністи та «ліві». Жінок у Франції вітають у травні, на День матері. До молодих дівчат це свято також не має жодного відношення, їх вітають на День св. Валентина.

В Італії на 8 березня чоловіків не пускають до жіночих компаній. Саме таким чином жінки Італії відзначають свою незалежність і свій жіночий день. Вони йдуть в кафе або бари, п’ють легкі коктейлі. Пізніше прямують до чоловічих стрип-барів, бо тоді для жінок вхід – безкоштовний.

Якщо ми заглянемо в Грецію на святкування «Бабосів» – жіночого свята, – то ми побачимо, як відзначають найбільш шанобливу і шановану жінку міста чи села. За традицією, жінки користуються своєю тимчасовою владою над своїми чоловіками, обливаючи їх водою.


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Podii/v-yakih-krayinah-evropi-ta-yak-svyatkuyut-8-bereznya-opituvannya-11233697.html”