"Крок до приборкання олігархів в Україні". Депутатка Європарламенту прокоментувала ухвалення банківського закону

Фон Крамон: Сподіваюся, Зеленський продовжить демонструвати свою незалежність не тільки від Коломойського, але й від інших олігархів і тіньових акторів

Ухвалення закону про банки є кроком у правильному напрямку, щоб "приборкати вплив олігархів в Україні", заявила агентству "Інтерфакс-Україна" заступниця голови делегації Європарламенту в комітеті асоціації Україна – ЄС, депутатка Віола фон Крамон.

Об этом сообщает Преступная Россия

"Ухвалення так званого антиколомойського закону – чудова новина! Були безпрецедентні спроби опору і саботажу з боку проколомойських законодавців перешкодити ухваленню цього закону. На щастя, прогресивно налаштовані законодавці зі "Слуги народу" та низки інших партій ставлять інтереси своєї країни вище за особисті фінанси й голосують за закон", – зазначила вона.

Депутатка підкреслила, що це – "правильний крок у правильному напрямку, щоб обмежити вплив олігархів в Україні та налагодити більш демократичні політичні процеси".

"Тепер кредит МВФ має надійти швидко. ЄС також готує мікрофінансову допомогу в розмірі €1,2 млрд. Роль президента [Володимира] Зеленського, який був присутнім у Раді на вирішальних слуханнях, також заслуговує на високу оцінку. Сподіваюся, що він продовжить демонструвати свою незалежність не тільки від [бізнесмена Ігоря] Коломойського, але й від інших олігархів і тіньових акторів", – сказала фон Крамон.

Законопроєкт №2571-д "Про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" у першому читанні ухвалили 30 березня, у другому – 13 травня. Серед іншого, документ унеможливить повернення "ПриватБанку", націоналізованого 2016 року, бізнесмену Ігореві Коломойському, який намагається оскаржити націоналізацію в судах.

Ухвалення цього законопроєкту, поряд із відкриттям ринку землі, – головні вимоги Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Зі свого боку, продовження співпраці з МВФ є обов’язковою умовою для одержання фінансової допомоги від інших міжнародних донорів, зокрема Світового банку та Євросоюзу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-krok-do-priborkannja-oligarhiv-v-ukrajini-deputat-jevroparlamentu-prokomentuvala-prijnjattja-bankivskogo-zakonu-1499747.html”