Лікарі ОХМАТДИТу розповіли про стан маленьких пацієнтів із коронавірусом

Станом на вівторок, 14 липня, у львівській лікарні ОХМАТДИТ перебуває восьмеро маленьких пацієнтів із коронавірусом. Вік дітей – від 3 місяців і до 16-ти років. Ще 9 — зі симптомами очікують на результати ПЛР-тестів.

Об этом сообщает Репортер

«Переважно стан важкий у дітей раннього віку. В них є розлади шлунково-кишкового тракту, блювота, обезводнення. Через це такі діти вимагають інфузійної терапії — відповідного інтенсивнішого лікування», — пояснила директорка ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

Уже понад три місяці тут приймають малечу з ковідом або підозрою. До слова, першою була новонароджена дитина. Мама перед пологами захворіла на коронавірус. Тож маля повезли до ОХМАТДИТу. Тоді, на щастя, ПЛР-тест немовляти був негативним. Відтоді для лікування таких пацієнтів виділили цілий поверх лікарні.

«Менші діти взагалі можуть переносити безсимптомно. В них більше все-таки переважають прояви шлунково-кишкового тракту, в старших дітей — це є пневмонії, бронхіти, особливо в дітей 15-17 років, які вже, фактично, є дорослими», — додає завідувачка пульмонологічного відділення ОХМАТДИТу Вікторія Бертрам.

Коронавірус у дітей лікують так само, як і в дорослих. Але перебіг недуги у них легший. Діти ще й часто стають безсимптомними носіями вірусу. Тож під час відвідин садочків лікарі на певний час рекомендують обмежити спілкування з бабусями й дідусями — задля їхньої ж безпеки.

«Вони можуть становити небезпеку для інших людей, старших людей. Для людей, які мають хронічні захворювання, і в яких перебіг захворювання може бути важчий або навіть із смертельним наслідком», — пояснила епідеміологиня Оксана Пушкарьова.

Загалом в Україні за офіційними даними МОЗу коронавірус підтвердили у майже 4 тис. дітей. Це 7% від кількості усіх недужих у країні.Джерело статті: “https://zaxid.net/likari_ohmatditu_rozpovili_pro_stan_malenkih_patsiyentiv_iz_koronavirusom_n1504991”