Замість підтримки малого та середнього бізнесу в Тернополі йдуть масові безпідставні перевірки

В Тернополі замість створення належних умов для розвитку малого та середнього бізнесу, влада проводить масові перевірки підприємців та штрафує їх під надуманими приводами. Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» виступає на захист малого бізнесу від свавілля податкових та контролюючих органів. Нова влада громад, яку оберуть українці 25 жовтня, змінить підходи у взаєминах з підприємцями та замість поборів створить їм умови для успішного ведення власної справи. А депутатська група «ЗА МАЙБУТНЄ» у Верховній Раді ініціює законодавчі зміни, що забезпечать справедливе оподаткування. Про це повідомила лідер Жіночого руху партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Ірина Суслова.
«Ситуація відносин влади та малого бізнесу в Тернополі, як і по всій Україні, нагадує взаємини заручника і терориста, коли останній постійно вимагає грошей за те, що залишить свою жертву в спокої. Держава атакує найслабшу ланку – власників дрібних крамничок, або людей, які торгують на ринку в розрахунку, що вони не зможуть захистити свої права. Зокрема, в Тернополі класичною є ситуація, коли малих підприємців штрафує Держпродспоживслужба за відсутність у сертифікаті відповідності інформації про імпортера. Але чи є у продавця компетенція їхати на митницю та перевіряти ці дані. Тобто замість того, аби з’ясвувати, яким чином нерозмитнені товари потрапили на територію України, контролюючі органи «кошмарять» простих людей, які важкою працею зароблять собі на життя. В результаті контрабандисти залишаються непокараними, а весь тягар відповідальності несе малий бізнес», — заявила Ірина Суслова.
За її словами, на ринках Тернополя підприємці завжди ризикують втратити місце торгівлі, оскільки договори на оренду укладаються лише строком на рік.
«Крім того, у відносинах малого бізнесу з міською владою існує корупційна складова, оскільки часто посередником виступають фірми-прокладки, які насправді обслуговують інтереси певних чиновників. Отже, держава нічого не зробила для допомоги підприємцям після тотального карантину, а тепер перед загрозою повторення локдауну намагається висмоктати з малого бізнесу усі соки шляхом позапланових перевірок контролюючих органів. У них завжди знайдуться підстави, щоб виписати штраф – чи проблеми з касовим апаратом, чи якісь неточності в документах. Головне щоб свіжа копійка задзвеніла в кишені перевіряючих», — заявила Ірина Суслова.
Вона наголосила, що партія «ЗА МАЙБУТНЄ» та її депутатська група у Верховній Раді працюють над тим, щоб захистити малий бізнес від свавілля податківців та інших державних установ.
«Наша мета – це справедливе оподаткування та належне ставлення до підприємців, коли самозайняті українці отримають умови для розвитку власної справи, для створення нових робочих місць, а не надумані штрафи. Місцева влада і держава в цілому повинна, нарешті, стати партнером малого бізнесу, а не його вічним ворогом. Й 25 жовтня ми зробимо важливий крок в цьому напрямку – нова влада громад, в тому числі Тернополя, змінить своє ставлення до підприємців і замість пригнічення почне з ними діалог», — відзначила Ірина Суслова.

Об этом сообщает Устав


Теги: корупція, новини корупції

Джерело статті: “https://korupciya.info/site/publication?id=7117”