Виробники "зеленої" електроенергії подали позови проти України на 1 млрд грн – глава асоціації

Виробники "зеленої" електроенергії домагаються від держави виплати заборгованості

Сума позовів до держпідприємства "Гарантований покупець" ("ГарПок") від виробників "зеленої" електроенергії наближається до 1 млрд₴ Як пише "Інтерфакс-Україна", про це повідомив директор Асоціації сонячної енергетики України (АСЕУ) Артем Семенишин на пресконференції 20 листопада.

Об этом сообщает ВЧК-ОГПУ

"Позовів до "ГарПоку" від сонячних, вітрових і біоенергетичних компаній уже подано до 1 млрд₴ Одночасно ми говоримо про перспективу міжнародних арбітражів, і тут суми будуть вимірюватися вже кількома мільярдами євро", – сказав він.

Семенишин додав, що борг "ГарПока" перед виробниками сягнув 25 млрд₴

"Незважаючи на зобов’язання уряду щодо меморандуму з інвесторами, які передбачають, зокрема, погашення 40% боргу на 1 серпня до кінця року, джерел його погашення так і не визначено", – заявив директор АСЕУ.

Він також звернув увагу, що у проєкті бюджету на 2021 рік не закладено кошти на оплату "зеленої" електроенергії, як це передбачено законом №810-IX.

"Архітектура 2020 року розрахунками із "зеленими" буде повторюватися 2021 року. Уряд не вживає необхідних заходів для вирішення питань. Галузь залишилася без підтримки", – підкреслив Семенишин.

Водночас глава АСЕУ зазначив, що звернення до уряду про погашення заборгованості перед ПДЕ-генерацією, зокрема від профільних асоціацій, бізнес-об’єднань та послів країн, чиї інвестори представлені в Україні, не дають належного результату.

"Фідбек дуже слабкий. Деякі ініціативи впроваджують, але глобально питання не вирішують", – сказав він.

На думку Семенишина, заклики представників галузі "не беруть до уваги з політичної точки зору, а не з економічної".

1 серпня набув чинності закон №810-IX, він передбачає, зокрема, зниження "зелених" тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей поновних джерел енергії, запровадження повної відповідальності за "небаланси" для виробників "чистої" електроенергії з 2022 року (50% у 2021 році) та інші норми. Зазначені заходи дадуть змогу економити державі 7 млрд грн щорічно, вважають автори документа. Закон визначає терміни та обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ПДЕ – в четвертому кварталі цього року держава має погасити 40% заборгованості (9 млрд грн), а решту 60% – 2021 року.

Меморандум між урядом та інвесторами у ПДЕ передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену "зелену" електроенергію починаючи із серпня цього року.

6 жовтня провідні асоціації ПДЕ написали листа прем’єр-міністру Денисові Шмигалю і повідомили, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння з виробниками "зеленої" електроенергії і не виконує зобов’язань щодо погашення боргів перед ними, писав "Укррудпром".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/virobniki-zelenoji-elektroenergiji-podali-pozoviv-proti-ukrajini-na-1-mlrd-grn-glava-asotsiatsiji-1528350.html”