У всьому Ірані періодично вимикається електрика. Уряд звинувачує Біткоін-майнерів

Уряд Ірану звинувачує різні кріптоферми у відключенні електрики, які відбуваються у всій країні.

Об этом сообщает Сергей Доренко

У всій країні зараз відбуваються відключення електроенергії: блекаут пережила вже велика частина районів столиці — Тегерану — та інші великі міста, включаючи Мешхед, Тебріз і Урмію, пише Business Insider.

https://twitter.com/IWarriorTheOne/status/1349099878459310089
https://twitter.com/xorimaxo/status/1349147316016586752

Зараз Іран входить в топ-10 країн за кріптовалютною потужністю світу — близько 450 МВт в день. Біткоіни та криптовалюта в цілому стали популярними в країні після повторних санкцій США.

Цифрові гроші стали непоганим способом обійти заборони, завдяки анонімності, які дарують більшість криптовалют.

Через це (а також дуже дешеву електроенергію) у всій країні з’явилися тисячі кріптоферм — в тому числі і нелегальних, які відкриваються в школах і мечетях, повідомляє Радіо Свобода.

В країні почали масово закривати криптовалютні центри — навіть ліцензовані. В цілому було закрито понад 1600 кріптоферм, повідомляє AP. Саме їх в уряді називають головними винуватцями блекауту.

«Біткоіни були тут легкою жертвою», — каже Каве Мадані, колишній заступник глави Міністерства навколишнього середовища Ірану. Він упевнений, що проблема не у видобутку криптовалют, а в «десятиліттях безгосподарності», які залишили зростаючий розрив між попитом і пропозицією енергії в Ірані.

Читайте також:
Іран закликав США повернутися до ядерної угоди 2015 року
Редактор: Кирил Чеботарьов

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/techno/it-industry/bitkoini-v-irani-u-vidklyuchenni-elektriki-u-vsiy-krajini-zvinuvachuyut-mayneriv-ostanni-novini-50137421.html”