Корупціонери Чорноморського порту: хто й навіщо зводить нелегальний пірс на Одещині

Приватна компанія «Рісойл» зводить новий пірс в акваторії Чорного моря, де розташований Чорноморський морський торговельний порт. Будівництво було представлене компанією-забудовником як масштабний інвестиційний проєкт, що спричинить масштабні прибутки для порту. Але яка ситуація насправді? Кому й для чого знадобився порт? Розбиралася Наталія Мальцева.

Цікаво, що з боку АМПУ меморандум про будівництво цього об’єкта був підписаний громадянином Латвії Райвісом Вецкагансом, який до України переїхав після корупційного скандалу у себе вдома, де його звинувачували у розкраданні державних коштів, виділених на днопоглиблення.

Об этом сообщает ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРАВДА

risoil1
Райвіс Вецкаганс Фото: СтопКор

Своєю чергою, голова «Рісойла» Шота Хаджишвілі наголошує на тому, що будівництво пірса призведе до розвитку порту. І багато говорить про обсяги та масштаби цього розвитку.

Але все ж таки: кому саме потрібен новий пірс та чи дійсно це вигідно порту? Адже компанію «Рісойл» вже підозрювали у постачанні зерна в окупований Крим, і вочевидь, якимось чином, попри санкції, це є можливим.

До речі, «СтопКор» вже висвітлював ситуацію з ільменітовою рудою, яка наразі перебуває саме на складах «Рісойла» й арештована як речовий доказ у кримінальній справі. А Вільногірський гірничо-металургійний комбінат також звинувачували у постачаннях сировини для кримського заводу «Титан».

titan2
Сировину закупили за заниженою вдвічі вартістю Ілюстрація: СтопКор

Та й саме схема за принципом «я тут поки що побудую, а потім легалізуємо, не зносити ж» – це типова поведінка «Рісойла». А для чого ж захоплювати порт, коли його ось так потроху відбирають?

Виходить, що громадянин Грузії, домовившись із громадянином Латвії, прикриваючись фейковим швейцарським інвестором і використовуючи бюджет України, створили схему постачання вантажів до окупованого Криму.

Тож наразі «СтопКор» готує звернення до Служби безпеки України та до Генеральної прокуратури України з вимогою порушити кримінальну справу та припинити будівництво скандального пірса.

Читати також:
За «конфіденційним» проєктом: скандальна компанія «Рісойл» незаконно будує пірс у Чорноморському порту
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/korupczionery-chornomorskogo-portu-hto-j-navishho-zvodyt-nelegalnyj-pirs-na-odeshhyni/”